Up

Proje Hizmet Bedelleri Hesap Programı

Proje Hizmet Bedelleri Hesap Programı
prodel-kur.rar
File Size:
1.19 MB
Date:
20 Şubat 2012
Downloads:
41 x

indir

Nedir?

Proje hizmet bedelleri hesap programı inşaat ruhsatı alınacak bir yapının toplam proje, etüd, teknik uygulama sorumluluğu ve yapı denetim bedellerini liste fiyatları üzerinden hesaplayan Evrenkent Mühendislik için yazılmış bir programdır. Liste fiyatları olarak Uşak ilinde geçerli fiyatlar kullanılmıştır, diğer iller için de çalışmasını da istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.

Nasıl Çalışır?

Sekmeler altında gerekli bilgiler girilir ve hesapla düğmesine basılır. Programa hata vermemesi için varsayılan bazı değerler girilmiştir. Hesabın düzgün olması için bu değerlerin uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Bedele dahil olacak etkenlerden istediğiniz hizmeti çıkarabilir ekleyebilirsiniz.

İlk sekmede yapı sınıfı, inşaat alanı ve varsa proje yineleme sayısı girilir. İkinci sekmede yapı denetim bedeli için gerekli olan bitirilme süresi ve oran belirlenir. Ayrıca tus ya da yapı denetim bedelinin toplama dahil olmasını istiyorsanız ilgili yerleri işaretleyebilirsiniz.Not:Toplam indirimden tus bedeli etkilenir fakat oran belirlenebildiği için yapı denetim bedeli etkilenmez. Üçüncü sekmede jeoloji, jeofizik ve harita mühendisliği ile ilgili hizmetler için gerekli veriler girilir ve yapının kat sayısı belirlenir. Dördüncü sekmede mekanik ve elektrik proje bedellerinin hesabında kullanılacak veriler girilir. Beşinci sekmede teklif dosyasında görünecek bedelleri düzenleyebilirsiniz; varsayılan olarak tüm bedeller maskelenmiştir.

Sıfırla düğmesine bastığınızda girdiğiniz veriler sıfırlanacak başka bir yapının bedel hesabı için hazır hale gelecektir. Proje sahibi adı soyadını ve teklif numarasını yazıp; yazıcıya gönder deyip çıktı alabilir, arşivle butonuna basıp programın kurulu olduğu klasördeki arşiv klasörüne arşivleyebilirsiniz. Not: Çıktı ve arşiv fonksiyonları excel programını gerektirir. Yardım menüsünden bilgi alabilir bize ulaşabilirsiniz.

Özellikleri
Mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için proje ve T.U.S.(teknik uygulama sorumluluğu) bedeli hesabı,
Ruhsat aşamasındaki harita, jeoloji ve jeofizik mühendisliği hizmetlerinin bedel hesabı,
Oranı değiştirilebilir yapı denetim bedeli hesabı,
Çıktı ve arşivlemede yapı denetim taksitlendirmesinin(varsa) gösterimi,
Listelerde bulunmayan ara değerler için interpolasyonlu hesaplama,
Çıktı alma ve arşivde saklama özellikleri,
Değiştirilebilir çıktı ve arşiv dosyaları.
Kurulum klasöründeki cikti.xls dosyasına logo ve bilgilerinizi ekleyerek yazılı teklif için kullanmaya başlayabilirsiniz.

prodel

 
 
 
Powered by Phoca Download

Etiketler