En İyi Ücretsiz Autocad Alternatifleri

libreBu konuda önerilebilecek en iyi iki program an itibariyle Librecad ve Draftsight' tır sanırım.

Librecad aynen libreoffice gibi açık kaynak kodlu bir yazılım. Desteklediği bir çok dil arasında Türkçe de mevcut. Osx, Windows ve Linux sürümleri olan program çoklu program desteğiyle de göz dolduruyor. Sistem kaynaklarını hor kullanmayan program iki boyutlu çizimler için oldukça iyi bir çözüm. Kullanmak için herhangi bir üyelik ya da aktivasyon gerekmemekte.

Program ne yazık ki dwg dosyalarını desteklemiyor, üzerinde çalışacağınız projeler dxf formatında olmalı. Ayrıca şu anda program sadece iki boyutta çizimi destekliyor.

Programı buradan indirebilirsiniz:http://librecad.org/cms/home.html

 

drafftsightDraftsight ise Catia ve Solidworks' un da sahibi olan Dassault Systemes tarafından geliştirilen bir uygulama. Osx ve Windows sürümlerinin yanı sıra Linux için deb ve rpm kurulum paketleri de mevcut. Türkçe arayüzü destekleyen program, dwg dosyalarını da açabiliyor.

Draftsight da şu anda sadece iki boyutta çizimi destekliyor. Kurulduktan sonra küçük bir e-posta aktivasyonu gerekiyor. Ne yazık ki Draftsight sistemi hor kullanma açısından Autocad'ten biraz daha kötü durumda.

Programa buradan ulaşabilirsiniz:http://www.3ds.com/products/draftsight/download-draftsight/

 

Etiketler